Inapoi la cariere

Educatie si experienta:

  • Studii superioare finalizate (de preferinta facultate tehnica – Tehnologia Informatiei/ Informatica/ Matematica/ Politehnica/ Cibernetica, etc.)
  • Minim 5 ani de experienta
  • Limbaje si tehnici de programare: MS Visual Studio.Net, C#, Java script, REST API; Webservices; Blazor
  • Administrare baze de date: MS SQL, Oracle Database
  • Microsoft Office (Excel, Word, PowerPoint)
  • Cunoasterea foarte buna a limbii engleze

Profil:

  • Foarte bune abilitati de analiza si gandire strategica;
  • Orientare catre rezultate si de respectare termene limita;
  • Gandire inovativa, abordare agila, si foarte bune competente digitale;
  • Rezistenta la stres si capacitate de asuma si executa rapid decizii;
  • Analiza legislatiei si transpunerea in cerinte business;
  • Foarte bune abilitati de comunicare;
  • Capacitate de intelegere si aplicare obiective si riscuri IT;
  • Motivatie puternica pentru informarea si adoptarea de tehnologii noi;

Responsabilitati:

Servicii IT:

  • Contribuirea la proiectarea si implementarea aplicatiilor si serviciilor IT, sustinand modelul digital de afaceri al companiilor SIRO;
  • Propunerea strategiei multianuale de dezvoltare a aplicatiilor si solutiilor IT;
  • Analiza proceselor IT, coordonarea actualizarii procedurilor zonei coordonate, a elaborarii de noi politici si proceduri care sa sustina procesele de afaceri si cerintele legale;
  • Analizarea cerintelor de afaceri ale Companiei si dezvoltarea unor aplicatii software in conformitate cu strategia acesteia;
  • Asigurarea aplicatiilor si sistemelor IT la un nivel ridicat de disponibilitate, conform SLA-urilor agreate intern;
  • Asigurarea sistemelor IT core business, realizat in concordanta cu cerintele legale la nivel ridicat de disponibilitate;
  • Identificarea de furnizori / parteneri corespunzatori, analizarea si evaluarea propunerilor prezentate de acestia;
  • Definirea si conceperea documentatiilor de aplicatii utilizate sau date spre utilizare catre celelalte functiuni ale companiei;
  • Furnizarea de instruire pentru utilizatori si de suport tehnic pentru solutiile instalate sau dezvoltate.

Monitorizare si raportare:

  • Monitorizarea si raportarea privind aplicatiile IT;
  • Identificarea zonelor cu probleme IT&C, gasirea si propunerea de solutii adecvate de corectie;
  • Elaborarea oricaror raportari solicitate de superiorii ierarhici / autoritati / actionari.

Managementul proiectelor IT:

  • Managementul proiectelor cu aplicabilitate in aria IT, agreate impreuna cu Directoratul;
  • Asigura expertiza si coordonarea resurselor IT in cadrul proiectelor;
  • Comunica eficient cu beneficiarii interni pentruidentificarea nevoilor specifice, definirea de solutii alternative, negocierea si managementul cerintelor venite dinspre alte departamente.

Locatie:

SIGNAL IDUNA HQ este situat intr-o cladire de birouri moderna care ofera cele mai bune conditii si facilitati pentru angajati. Cladirea Equilibrium se afla la doar 5-10 minute de mers pe jos de Statia de Metrou Aurel Vlaicu, in zona de Nord a Bucurestiului.

Beneficii:

  • Asigurare medicala si de accidente;
  • Reduceri dentare;
  • Tichete de masa;
  • Program de lucru hibrid;
  • Zile suplimentare de concediu de odihna.
Poti urca CV-ul tau in format: pdf, doc, docx in limita a 15 MB